Zapraszamy na szkolenie w zakresie zasad przyznawania pomocy (powierzenia grantu), związane z naborami wniosków dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027 w ramach działania:
- 07.02 Wsparcie dzieci i młodzieży poza edukacją formalną (nabór wniosków nr 1/2025/KM w ramach przedsięwzięcia Działania na rzecz włączenia społecznego dzieci i młodzieży)
- 07.04. Wspieranie integracji społecznej (nabór wniosków nr 2/2025/KS w ramach przedsięwzięcia Działania na rzecz włączenia seniorów)
Termin szkolenia: 20 maja 2025 r., godz. 10:00
Miejsce szkolenia: Biuro LGD, ul. Ogrodowa 10 G, 88-300 Mogilno
Ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy. W celu zgłoszenia należy wypełnić formularz dostępny pod przyciskiem:
Termin zgłoszeń: 16 maja 2025 do godz. 10:00
Uwaga: udział w szkoleniu może być dodatkowo punktowany zgodnie z rankingującym kryterium wyboru grantobiorców nr 8 Udział w szkoleniu / spotkaniu informacyjnym związanym z naborem wniosków. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą kryteriów.
Kryteria wyboru grantobiorców oraz wzór upoważnienia stosowany w przypadku, gdy wnioskodawca nie bierze udziału w szkoleniu osobiście - do pobrania poniżej.
DOSTĘPNOŚĆ
Sala szkoleniowa mieści się w jednokondygnacyjnym budynku. Wejście do budynku jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową (podjazd). W budynku znajduje się toaleta, która jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Przed budynkiem znajduje się parking.
Osoby mające specjalne potrzeby uprzejmie prosimy o wskazanie ich w formularzu zgłoszeniowym na szkolenie.
Dodatkowe informacje przydatne dla podmiotów chcących aplikować o środki w ramach naboru wniosków nr 1/2025/KM I 2/2025/KS
* Zachęcamy do zapoznania się ze Standardami klubów młodzieżowych i Standardami klubów seniora, które obowiązują w ramach wskazanych naborów wniosków. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zapisy standardów, mówiące o tym, że klub powinien oferować elastyczną i zróżnicowaną ofertę zajęć, dopasowaną do
zainteresowań, zdolności, predyspozycji, potrzeb i preferencji uczestników. Zaangażowanie potencjalnych uczestników we wspólne formułowanie oferty jest obligatoryjne. W związku z powyższym na etapie przygotowania koncepcji funkcjonowania klubu, należy pozyskać informację bezpośrednio od potencjalnych uczestników dotyczących ich zainteresowań i pomysłów na zajęcia (np. w trakcie spotkań grup i społeczności lokalnej, w rozmowach indywidualnych, w formie ankiet, skrzynek na dobre
pomysły itp.).
* Wnioskodawcy mają możliwość skorzystania z nieodpłatnego doradztwa świadczonego przez pracowników Biura LGD. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem doradztwa.
Zarówno standardy klubów, jak i Regulamin doradztwa stanowią załączniki do ogłoszeń o naborach wniosków. Dla ułatwienia zamieszczamy je również pod niniejszym zaproszeniem na szkolenie.
Szkolenie realizowane w ramach Planu komunikacji z lokalną społecznością.